TOP 5 Her pro náročné

TOP 5 Her pro náročné

Léto je za námi a dlouhé zimní večery před námi. Při takových příležitostech je nejlepší pořádně poškádlit mozkové závity a napnout nervy k prasknutí. Proto Vám přinášíme nový článek TOP 5, který je tentokrát zaměřen na zkušenější hráče. Tak se pohodlně usaďte a podívejte se jaké hry jsme Vám doporučili.

5. místo

Mombasa

Na páté místo jsme umístili budovatelskou hru z černého kontinentu – Mombasu. Dlouho jsme přemýšleli, jestli nezařadit například populární Agricolu nebo Cavernu, ale nakonec zvítězila hra, která je tak trochu přehlížena. Pokud jí však dáte šanci, uvidíte, že Vás určitě nezklame. Pravidla jsou po prvních zahráních vcelku jasná. Důležité je správně investovat své jmění do obchodních společností, obchodu s diamanty  a v neposlední řadě vést správně účetnictví. Mombasa je komplexní hrou s novými zajímavými mechanismy a s výbornou znovuhratelností.

899 Kč  |  Koupit produkt


4. místo

Star Wars: Rebelie

Před stupněm vítězů se nám umístila výborná hra pro všechny fanoušky Star Wars. Velkolepě vypráví příběh Hvězdných válek a umožňuje hráčům zažít konflikt mezi Rebely a Impériem na vlastní kůži. Hra přináší rozdílné hraní každé frakce. Z Rebely se budete hlavně skrývat a vést spíše partyzánskou válku a snažit se sabotážemi oslabit hrozivé Impérium. Naopak Impérium je mocný režim, který bez výčitek vládne tvrdě a nekompromisně mnoha soustavám v galaxii.Impérium má oproti Rebelům velkolepou armádu, ale k vítězství je třeba přece jen trochu víc. Neříkáme, že Star Wars: Rebelie je zrovna levnou záležitostí, ale pokud jste fanouškem Star Wars a máte rádi deskové hry s příběhem, tak určitě neváhejte.

2 369 Kč  |  Koupit produkt


3. místo

Pandemic: Legacy

A máme tu stupně vítězů. Třetí místo připadlo hře, která je jednou z nejlépe hodnocených her po celém světě. Možná znáte klasickou verzi Pandemic, kde v roli dispečerů, lékařů a dalších léčíte nemoci po celém světě. Pandemic: Legacy je svými principy téměř stejná hra, ale Legacy prvek jí dodává tu pravou šťávu. Jak se budete postupně prokousávat příběhem, hra Vám nabídne nová pravidla, komponenty nebo Vám naopak řekne jaké karty můžete roztrhat nebo jaká pravidla se změnila. Legacy prvek je novou dimenzí ve světě deskových her, kde se Vy vyvíjíte spolu s hrou. Pokud tedy hledáte kooperativní rodinnou zábavu s dlouhým příběhem, tak je Pandemic: Legacy přesně pro Vás.

1 249 Kč  |  Koupit produkt


2. místo

Kmotr: Impérium Corleonů

Druhé místo obsadila hra, která je na našem trhu teprve krátce, ale už si získala srdce mnoha hráčů. Řeč je o Kmotrovi – mafiánské hře, kde se ujmete jedné z rodin, se kterou se budete snažit o nadvládu v newyorském podsvětí. Hra obsahuje hezké plastové figurky a například plechový kufřík na peníze, který se nám opravdu velice líbí. Samozřejmě platí zásada, že kdo má vliv, ten má peníze a naopak. Budete tedy vysílat své dony a gangstery, aby pro Vás udělali nějakou tu „prácičku“ a zároveň tím právě budete upevňovat svou moc. Chtělo by se říci, že hra je vhodná pro všechny milovníky Kmotra, mafiánských filmů a knížek, ale není tomu tak. hru si zamiluje doslova každý hráč, který má rád výzvy a náročnější hry. Za nás je toto perfektně udělaná práce.

1 879 Kč  |  Koupit produkt


1. místo

Blood Rage

Je třeba něco dodávat? Ale jo! Vikingská hra Blood rage je za nás top z několika důvodů. Na to jak komplexní hra je, má celkem jednoduchá pravidla, přiměřenou hrací dobu, nádherné figurky a přináší skvělý herní zážitek. Hráči se ujmou jednoho z klanů, který se budou snažit posílit a nasbírat vítězné body. Ty se dají primárně získat bojem. Musíte však také kontrolovat určitá území a uctít padlé hrdiny. Vikingové byli vždy velice náboženský národ a tak i zde budete muset obětovat svou víru a oddanost některému z bohů. Hra odpouští i pár taktických chyb, pokud se jich dopustíte, což je určitě pro některé hráče dobrá zpráva. Vydejte se tedy do nelítostných bojů za slávou a poražte své (ne)přátele.

1 779 Kč  |  Koupit produkt


Závěrem

Co říci závěrem? Určitě by bylo fér zmínit pár dalších zajímavých her, které jsou stejně kvalitní, ale bohužel se nám sem nevešly. Například T.I.M.E. Stories, Eldritch Horror, Great Western Trail nebo velmi populární Scythe. Budeme rádi, pokud se nám vyjádříte do komentářů a napíšete, co rádi hrajete Vy a slibujeme, že další článek z rubriky TOP 5 přijde brzy. Mějte se hezky a hrajte hry! Ahoj 🙂

Zobrazení:(299)