TOP 5 Tipů na Vánoce

TOP 5 Tipů na Vánoce

Drazí přátelé, Vánoce nám pomalu ťukají na dvěře a my si uvědomili, že jsme Vám zatím nepomohli s výběrem deskových her pod stromeček. Proto Vám přinášíme článek, který by Vám mohl pomoci s nějakým tím vánočním dárkem.  Zaměřili jsme se hlavně na rodinné hraní, takže tu nečekejte Blood Rage, Twilight Imperium a další. Pohodlně se tedy usaďtě a příjemné čtení.

5. místo

Dobble 

Možná už Vám to zní jako klišé, ale Dobble je skutečně kvalitní a zábavnou hrou. Princip hry je velice jednoduchý. Vždy se snažíte najít stejný obrázek na dvou různých kartičkách. To samé mají v plánu i Vaši soupeři, takže Vám jde hlavně o čas. Na každé kartičce je vždy obrázek, který můžete spárovat s jiným na jiné kartičce. Ano víme, že občas to tak nevypadá, ale je tomu opravdu tak. A to je právě krásá této hry. Pravidla jsou velice jednoduchá, ale cesta k vítězství velmi náročná. Za nás sem Dobble rozhodně patří.

 269 Kč  |  Koupit produkt


4. místo

Krycí jména (obrázky)

Další skvělou hrou na seznamu jsou Krycí jména. Vítěz Spiel des Jahres za rok 2016 je stálě velmi žádanou hrou. A není vůbec divu. Jedná se o jednu z nejlepších párty her za poslední roky. Navíc, otcem této deskovky je český designer Vláďa Chvátil. Teď už zpět k smotné hře. Skupina hráčů (agenti) se rozdělí na dva týmy a určí si jednoho hlavního agenta, který bude dávat nápovědy při odhalování spojenců. Ostatní podle nápověd musí uhádnout, které slovo nebo slova (obrázek – obrázky) hlavní agent myslel. Vítězem se stává ten tým, který najde všechny své tajné spojence. Jednoduché, zábavné a velice vtipné.

 449 Kč  |  Koupit produkt


3. místo

Doba Kamenná

A máme jí tu zpátky. Doba Kamenná nebyla nějaký čas k dostání, a tak není divu, že je jednou z nejžádanějších her. Hráči se ujímají jednoho z kmenů, které se snaží dostat na výsluní. Během svého tahu budete posílat kmen pro různé suroviny, stavět obydlí, osévat pole, vyrábět zbraně a spousty dalšího. Hra je velice komplexní a cesta k vítězství rozhodně není jednoznačná. Ze svých zkušeností vím, že se dá vyhrát minimálně 5ti různými způsoby. Samozřejmě Vám musejí přát i kostky, které ovlivňují kolik dané suroviny při sběru získáte. Doba Kamenná je u nás na deskarna.cz šlágr posledních dní a rozhodně to není náhoda. Pokud tedy hledáte hezkou, jednoduchou, ale kvalitní rodinnou hru, uže nemusíte hledat!

865 Kč  |  Koupit produkt


2. místo

IceCool: Ledová škola

Na druhém místě se nám umístil vítěz Spiel des Jahres roku 2017 v kategorii „nejlepší dětská hra“. Ale věřte mi, hra opravdu není jen pro malé děti, ale i dospělí si dokáží zábavně zahrát. V IceCool jste jedním z malých tučňáků raubířů, běháte po škole a snažíte se posbírat, co nejvíce ryb. Princip hry je v cvrnkání svého malého tučňáčka nebo školníka, který se snaží malé neposedy chytit. V krabici najdete další krabice, ze kterých poskládáte celou školu. Už jen ten nápad je famózní a uvidíte, že děti budou z této deskovky nadšené.

719 Kč  |  Koupit produkt


1. místo

Kingdomino

A máme tu dnešního vítěze. Je jím hra Kingdomino – zábavná rodinná hra na principu domina. I tato hra získala ocenění Spiel sed jahres, a to konkrétně za nejlepší hru roku 2017. Tato deskovka Vás určitě nadchne a užijete si s ní spousty zábavy. Hlavním úkolem je vytvořit svoje panství, které se bude skládat z polí, luk, jezer, bažin a dalších. V každém kole si vybarete jednu destičku a připojít ji na svůj hrací plán. Důležité je však spojovat destičky stjeným prostředím k sobě, protože teprve potom Vám přinesou desítky bodů. Hra je svižná, rychle odehraná a velice zábavná. Nudit se nebudou ani dospělí a ani děti. Tuto hru můžeme doporučit skutečně každému.

449 Kč  |  Koupit produkt

 

 


Závěrem

Doufáme, že Vám tento článek třeba i pomohl s výběrem nové hry pod stromeček. Děkujeme Vám za Vaši podporu v našich začátcích, děkujeme za přijaté i za budoucí objendávky a Vám přejem krásné prožití Vánočních svátků. Vaše deskarna.cz 🙂

Zobrazení:(246)