Velbloudí dostihy – výborná kdekoliv

Velbloudí dostihy – výborná kdekoliv

Zdravíme Vás drazí přátelé. Po článcích o novinkách tu znovu máme náš seriál „Seznamujeme se s hrami“. Dnes se spolu vypravíme až do Afriky a zkusíme vydělat nějaký ten peníz. Pojďme si vsadit na Velbloudí dostihy! Hezky se usaďte a přejeme příjemné čtení.

 

Jak se to hraje?
Hra Velbloudí dostihy by se dala zařadit hned do několika kategorií. Dá se totiž označit jako rodinná, dětská nebo párty hra. A má to hned několik důvodů. Je jednoduchá na naučení, má krátkou herní dobu, hezkou grafiku, je pro 8 hráčů a má větší podíl náhody.

Teď tedy k samotné hře a její přípravě. Každý hráč si vybere jeden z charakterů (jen podle sympatií, žádné ovlivnění hry nečekejte), dostane 5 karet tajných sázek, kartičku pouště a samozřejmě i nějaké ty penízky do začátku. Dále se hodí všemi kostkami, které určí počáteční pořadí velbloudů. Na kostkách jsou pouze čísla 1-3, a tak se Vám stane, že někteří velbloudi budou stát na stejném startovacím poli. Pokud jsou velbloudi na stejném políčku, staví se vždy na sebe. Přípravu máme za sebou a jde se hrát.

Hráči se střídají v tazích, přičemž můžou využít jednu z akcí, které si popíšeme za chvilku. Celý závod je rozdělen na jednotlivé etapy, které končí vždy, když se pohnou všichni velbloudi. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé akce a způsoby, jak vydělat pořádný balík.

Etapová sázka – Na každého velblouda mohou být uzavřeny 3 etapové sázky. Na etapové destičce je uvedeno, kolik peněz dostanete, pokud Váš velbloud doběhne v etapě první. Pro nejodvážnějšího sázkaře (ten který vezme první kartičku) je to 5 mincí, pro druhého 3 a pro třetího 2 mince. Pokud Váš favorit skončí v etapě druhý, dostanete pouze jednu minci, a pokud skončí na horší pozici, tak minci ztratíte. Můžete samozřejmě uzavřít další etapovou sázku i na stejného velblouda.

Umístění kartičky pouště – Každý hráč má jednu oboustrannou kartičku. Z jedné strany je fata-morgana, která posune závodníka zpět o jedno pole, pokud na destičce ukončí pohyb. Na straně druhé je oáza, která má přesně opačný efekt. Kartičku pouště nesmíte položit na pole, které sousedí s polem, na kterém už leží destička jiného hráče. Poušť už nemůžete z hracího plánu odstranit do konce etapy. Můžete ji však stejnou akcí přemístit. Pokud velbloud ukončí pohyb na Vaší destičce, dostanete za to 1 minci.

Použití pyramidy – Jednoduše vyhodíte náhodně jednu kostku z pyramidy, která určí pohyb daného velblouda. Pokud například vypadne modrá kostka s číslem 2, modrý velbloud popoběhne o 2 pole. Zároveň s sebou vezme všechny ostatní závodníky, které má na zádech. Za použití pyramidy si vezmete kartičku, která Vám přinese na konci etapy 1 minci.

Sázka na vítěze a saláta – Vyberete jednu ze svých kartiček sázek a lícem dolů ji položíte na hromádku pro vítěze nebo na hromádku pro posledního velblouda. To Vám zaručí další mince na konci závodu. Pokud si však vsadíte špatně, opět přijdete o část svého jmění.

 

Jakmile první velbloud proběhne cílem, závod je u konce. Vyhodnotí se probíhající etapa, celkový závod a spočítjaí se mince. Kdo jich má nejvíc, stává se nejúspěšnějším sázkařem a celkovým vítězem.

 

 

 

 

 

 

Závěrem
Tak a jsme u konce. Pevně doufáme, že se Vám náš článek líbil. Pokud byste chtěli pomoci s nějakou hrou, kterou máte doma, ale nemůžete se prokousat pravidly, určitě nám napište. Individuálně Vám poradíme nebo vytvoříme takovýto článek. Jinak velbloudí dostihy určitě můžeme jen a jen doporučit. Jak jsme již psali, je to taková multifunkční hra. Můžete ji vzít na večírek nebo si ji zahrát v neděli po obědě. Zamiluje si jí doslova každý! Tak se mějte hezky a brzy se můžete těšit na další články. Hrajte hry a ahoj 🙂


Velbloudí dostihy

Věk: 8+
Počet hráčů: 2-8
Čas: 20 minut

559 Kč  |  Koupit produkt

Zobrazení:(246)